Nye LED-statusfarger og forbedrede varsler
 
Kjære macsRemote-kunde
 
1. april lanserer vi en ny oppdatering til macsRemote-enheten.
Oppdateringen introduserer forbedrede varsler samt nye LED-statusfarger, slik at du enkelt kan se statusen på din fjerndiagnosesesjon direkte på macsRemote VCI.
De eksisterende LED-statusfargene forblir uendret, men vi legger til nye farger som tydelig viser statusen på sesjonen din og indikerer når du må gjøre noe.
Eksisterende farger:
🟢 Blinkende grønt lys – på
🔵 Konstant blått lys – enheten oppdaterer
Nye farger:
🟣 Konstant lilla lys – økt pågår
🔴 Konstant rødt lys – økt avbrutt
🟢 Konstant grønt lys – økt avsluttet
🟠 Blinkende oransje lys – handling kreves
 
🟠 Forbedret varsling om nødvendig handling
Når du må gjøre noe, vil lydsignalet nå gjentas hvert 30. sekund i stedet for å bare spilles av én gang.
Lydsignalet stopper:
• når du trykker på knappen på macsRemote-enheten.
• hvis fjernteknikeren er aktiv i økten via macsRemote-grensesnittet.
Med denne oppdateringen kan du:
✓ få et raskt overblikk over statusen på din fjerndiagnoseøkt
✓ fortsette å jobbe med andre oppgaver uten å måtte sjekke skjermen
✓ reagere raskere når din innspill er nødvendig.
Klikk på animasjonen nedenfor for å se hvordan de nye LED-statusfargene gir deg tydelig og umiddelbar tilbakemelding om sesjonens status. 
 
Introduksjon av køstatus
I april introduserer vi visning av køstatus i macsRemote, slik at du enkelt kan se hvor langt fremme du er i køen.
Visning av køstatus er utviklet for å skape større gjennomsiktighet og gi deg bedre innsikt i prosessen mens økten din er aktiv, slik at du alltid vet hva statusen er.
⚠️ Merk
Funksjonen viser statusen din i køen, men gir ikke et nøyaktig estimat på ventetiden, som kan variere avhengig av oppgavetype og kompleksitet
 
VIKTIG! Oppdateringen lanseres 1. april
Oppdateringen rulles ut automatisk 1. april 2026 og krever ingen handling fra din side.
Etter oppdateringen vil din macsRemote VCI kunne vise flere LED-statusfarger, som hver for seg indikerer en bestemt status i din fjerndiagnosesesjon. Dermed blir det enklere å raskt forstå situasjonen og reagere riktig uten å måtte sjekke skjermen.
Vi anbefaler at du deler informasjonen om de nye LED-statusfargene med teamet ditt, slik at alle kjenner betydningen av fargene og vet når de skal gjøre noe.
Vi håper du får glede av oppdateringen, og at den bidrar til en mer effektiv hverdag på verkstedet.
Med vennlig hilsen
macsRemote-teamet ditt
 
 
 
● info.no@hella-gutmann.com ● +47 3593 4006
● Hovemovegen 35, 2624 Lillehammer, Norge  ● CVR: NO955669142
Meld deg av nyhetsbrevet: her.